Concurs obert d'interpretació musical per a joves
violin

LA IDEA: UN CONCURS OBERT D'INTERPRETACIÓ MUSICAL PAR A JOVES.
Amb l’objectiu il·lusionat d’obrir portes a l’educació de molts joves, la Fundació L’Arjau i L’Aula de Música de Canigó uniren els seus esforços per tal d’organitzar una activitat de gran projecció social en l’àmbit de la MÚSICA.

ELS FETS: EL NOM DE L'ARJAU SONA BEN FORT.
XX edicions del Concurs d’interpretació musical, amb la participació de més de 3000 JOVES MÚSICS, avalen la bona acollida del projecte.

ELS PROTAGONISTES: PATROCINADORS, COL·LABORADORS I JOVES MÚSICS.
Amb l’ajut dels patrocinadors, d’un grup d’empresaris, d’aportacions i col·laboracions de molts amics i professionals del món de la música, el Concurs ha ofert un marc interpretatiu a joves músics d’aquí i d’arreu.

ELFUTUR: L'ALEGRE FARISTOL DEL CONCURS ÉS SEMPRE OBERT!
…obert a noves idees, noves músiques, nous premis, a més JOVES que amb el seu treball interpretatiu evidencien la importància de tots els esforços convergents en l’educació.

Llegir més...


Warning: opendir(d:\Domains\arjau.org\wwwroot/gallery//,d:\Domains\arjau.org\wwwroot/gallery//): The system cannot find the file specified. (code: 2) in D:\Domains\arjau.org\wwwroot\ca\historia.php on line 143

Warning: opendir(d:\Domains\arjau.org\wwwroot/gallery//): failed to open dir: No such file or directory in D:\Domains\arjau.org\wwwroot\ca\historia.php on line 143


AGRAÏMENTS

Volem donar les gràcies a totes les institucions i empreses que han fet possible la celebració del Concurs en tots aquests anys, així com a tots els professionals de la mùsica que, de manera altruïsta, han constituït els jurats de les fases eliminatòries i de la fase final.

Institucions i empreses

...

Jurat


Fases selectives

Yorgos Arguiriadis, Jean Claude Berçot, Helena Bosque de Zárate, Carmen Bravo, vda. de Mompou (+), Rosa Capilla Trias, Carme Cardoner, Anna Cazurra, Carlos Checa, Assumpta Devroyé, Mayra Fa, Nuria Farré, Daniel Ligorio, Montse Llovera, Carme Maestre, Sissi Martín, Rocío Martínez, Marta Matachana, Rosa Menal, Assumpto Nesse, Oksana Solovey, Tània Parra, M. Eulàlia Pubul, Gemma Pons, Madó Rocamora de Montsalvatge, Carme Rusiñol, Cristina Vidal, Celia Villares, Matthias Weinmann, Maite Ximenes

Fases Finals

Eulàlia Ara, Yorgos Arguiriadis, Jean Claude Berçot, Lluis M. Bosch i Daniel, Josep Calvo (+), Carmen Bravo, vda. de Mompou (+), Rosa Capilla Trias, Anna Cazurra, Mercè Comin, Christiaan de Jong, Mayra Fa, Kerstin Gidde, Hisako Hiseki, Daniel Ligorio, Enriqueta Mercader Huguet (+), Xavier Montsalvatge (+), Sabine Müccke, Josep Mut Benavent, Tània Parra, Madó Rocamora de Montsalvatge, Evelio Tieles, Matthias Weinmann, Rosa María Ysàs, Miyouki Yamaoka


HISTÒRIC DELS PREMIATS

Podeu consultar aqui el llistats de concursants premiats al llarg dels anys.